O nas

Cześć!

Witam na moim blogu, na którym dzielę się z Wami swoimi wspomnieniami z krótszych i dłuższych podróży po Polsce, Europie i świecie oraz polecam sprawdzone restauracje (najczęściej warszawskie, bo tutaj mieszkam).

W przypadku restauracji bawię się na blogu w recenzenta a nawet bardziej polecacza, piszę tu tylko o miejscach, do których chętnie wróciłabym lub do których wracam regularnie.

Patrzę na świat z przymróżeniem oka, przez różowe okulary. Piszę co czuję. Jeśli trafiam w miejsce, które nie do końca mi pasuje po prostu go tu nie ma.

CO LUBIĘ?

Uwielbiam dobry design, przemyślane, klimatyczne wnętrza, oryginalność i pozytywne wibracje. Uciekam od bylejakości. Cieszę się, że powstaje coraz więcej miejsc, w których nie tylko śpię, ale które podziwiam za pomysł, detal, obsługę.

Szukam miejsc w duchu SLOW&LAZY, takich gdzie ważne są emocje i człowiek, nieanonimowych ale jednocześnie nie nadętych, na luzie, do których chce się wracać, żeby w nich po prostu być. Czasami wyjeżdżam w babskim gronie, do klimatycznych spa, a innym razem w gronie przyjaciół na weekendowe szaleństwo.

Lubię jeść. Najbardziej kocham smaki Azji – szczególnie kuchnię tajską i wietnamską, ale nie pogardzę też dobrym stekiem. Doceniam slow food,  fine dining i nowoczesną kuchnia polska. Podróżując zawsze szukam lokalnego street food i lokali do których chodzą sąsiedzi:)

Bądźcie z nami <3

Mamy nadzieję, że podróżnicza część mojego bloga zainspiruje Was przy planowaniu urlopowych lub weekendowych wypadów, a część restauracyjna pozwoli Wam odkryć nowe smaki w sprawdzonych przez nas knajpkach, barach i restauracjach.

Do zobaczenia gdzieś w drodze albo przy stole:)

Kasia