O nas

Cześć!

Witamy na naszym blogu, na którym dzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami z krótszych i dłuższych podróży po Polsce, Europie i świecie oraz polecamy sprawdzone przez nas restauracje (najczęściej warszawskie, bo tutaj mieszkamy).

W przypadku restauracji bawimy się na blogu w recenzentów a nawet bardziej polecaczy, piszemy tu tylko o miejscach, do których chętnie wrócilibyśmy lub do których wracamy regularnie.

W tematach podróżniczych dzielimy się swoimi odkryciami i miejscami wartymi polecenia. Wyjeżdżając za granicę, nie korzystamy z ofert biur podróży, każdy wyjazd organizujemy sami i do tego namawiamy również Was. Uwielbiamy przemierzać nowe kraje, odkrywać i poznawać nowe miejsca, ale kochamy też nasze Mazury, góry i polskie plaże:)

Patrzymy na świat z przymróżeniem oka, przez różowe okulary. Dbamy o to, żeby nasze opinie zawsze były rzetelne – piszemy co czujemy. Jeśli trafimy w miejsce, które nie do końca nam pasuje po prostu go nie opisujemy.

CO LUBIMY?

Uwielbiamy dobry design, przemyślane, klimatyczne wnętrza, oryginalność i pozytywne wibracje. Uciekamy od bylejakości. Cieszymy się, że powstaje coraz więcej miejsc, w których nie tylko śpimy, ale które podziwiamy za pomysł, detal, obsługę.

Szukamy miejsc w duchu SLOW&LAZY, takich gdzie ważne są emocje i człowiek, nieanonimowych ale jednocześnie nie nadętych, na luzie, do których chce się wracać, żeby w nich po prostu być. Odwiedzamy też miejsca, gdzie dobrze czują się nasze dzieci, gdzie mogą poszaleć i dać nam chwilę wytchnienia w codziennym biegu. Czasami wyjeżdżamy w babskim gronie, do klimatycznych spa a innym razem w gronie przyjaciół na weekendowe szaleństwo.

Lubimy jeść. Najbardziej kochamy smaki Azji – szczególnie kuchnię tajską i wietnamską, ale nie pogardzimy też dobrym stekiem. Doceniamy slow food. Kasię fascynuje fine dining i nowoczesna kuchnia polska. Podróżując zawsze poznajemy lokalny street food i lokale pełne rodowitych mieszkańców danego kraju.

Bądźcie z nami <3

Mamy nadzieję, że podróżnicza część naszego bloga zainspiruje Was przy planowaniu urlopowych lub weekendowych wypadów a część restauracyjna pozwoli Wam odkryć nowe smaki w sprawdzonych przez nas knajpkach, barach i restauracjach.

Kasia&Michał&Maciek