fbpx

Dobra NOWINA na Nowogrodzkiej- nie da się przejść obojętnie!

O Nowinie napisałam jako jedna z pierwszych, zaraz po jej otwarciu. Na poczatku 2017 roku, po kilku miesiącach gruntownego remontu, za który odpowiadał projektant Piotr Płoski ze smallna.com, w samym centrum Warszawy, otworzyło sie miejsce wyjatkowe. Wchodząc do Nowiny przenosimy się w inny świat… świat detali, dekoracji vintage, luster i lamp, świat wina i dodatków do niego. Rodzina Cybulskich – znana w świecie winiarzy od lat, rzuca wyzwanie warszawskim miłośnikom tego trunku. Możecie spróbować tu aż 80 win sprzedawanych na kieliszki a do tego zamówić sprowadzane z Włoch, Hiszpanii i Francji sery i szynki krojone na miejscu, tak jak to sie odbywa w okolicach półwyspu iberyjskiego, w słonecznej Italii czy nad Sekwaną.

Nowina przechodziła w pierwszych miesiącach działalności różne chwile. Jak to w gastronomii bywa, zmieniała się ekipa w kuchni, kelnerzy. Na szczęście wszystkie zmiany prowadziły do podnoszenia standardu, ugruntowania charakteru miejsca jako winebaru z prawdziwego zdarzenia i podnoszenia jakosci serwowanych dań.

Śledząc przygotowania Nowiny do otwarcia przewidywałam, że będzie to miejsce wyjatkowe i po roku działalności muszę przyznać, że takie jest. NOWINA to restauracja, bogaty winebar, (prze)bogate muzeum korkociągów i fantastyczne wnętrza tworzące razem spójny koncept winebaru na wysokim poziomie. Ale takiego normalnego, w którym dobrze się czuję, zawsze trafiam na miłą obsługę i – odkąd za sterami restauracji stanął Arkadiusz Janczarek – nie zawodzę się tym, co dostaję na talerzu.

Nowina Nowogrodzka Warszawa

Karta dań Nowiny rozrosła się i zmieniła, nabrała charakteru. Na poczatku była krótka, zawierała głównie akompaniament dla win.  Dzisiaj za sterami kuchni stoi Szef Kuchni, wyróżniony w przeszłości przez prestiżowy przewodnik Michelin. W karcie znajdziecie nowoczesną kuchnię europejską, opartą na dobrych składnikach i ciekawych zestawieniach smaków. Do każdego dania obsługa doskonale dobiera odpowiednie wino. Poza daniami z regularnej karty, warto skusić się na oryginalne sery i wędliny wspaniale wyeksponowane w sali winebaru (talerz szynek włoskich lub francuskich, talerz serów 150g/39zł)

Nowina Nowogrodzka Warszawa

Opowiadając o NOWINIE musimy wspomnieć jeszcze o jednym…  o imponującej (ponad 1000 szt!) wystawie korkociągów z rodzinnej kolekcji rodziny Cybulskich, którą możecie podziwiać spędzając tu czas. Warto zwrócić uwagę na małe dzieła sztuki z różnych zakątków świata, klasyczne i nowoczesne, vintage, modernistyczne, śmieszne, zaskakujące – inspirujące do winnych podróży.

Nowina Nowogrodzka Warszawa

DODATKOWO: w dyskretnie wydzielonej przestrzeni restauracji znajdziecie też fantastyczny sklep z winami. Jest w czym wybierać, Nowina to ponad 400 referencji z całego winnego świata i kilkadziesiąt słoiczków z włoskimi, hiszpańskimi i francuskimi specjałami.

Nowina Nowogrodzka Warszawa
fot. Celestyna Król

kontakt:

NOWINA, ul. Nowogrodzka 4, Warszawa, facebook


Super Cię tu widzieć! Mamy nadzieję, że artykuł Ci się podoba, będzie nam bardzo miło jeśli klikniesz „lubię to” lub go udostępnisz. Może zawarte w nim informacje komuś się przydadzą:) Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu z nami. Każdy komentarz jest dla nas motywacją do dalszego pisania!

Przeczytaj również:

0 komentarzy dotyczących “Dobra NOWINA na Nowogrodzkiej- nie da się przejść obojętnie!

Cześć! Będzie nam bardzo miło jeśli dodasz swój komentarz:)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.