restauracje restauracje waw Warszawa

Dobra NOWINA na Nowogrodzkiej- nie da się przejść obojętnie!

Na Nowogrodzkiej kilka dni temu otworzyło się nowe miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie. NOWINA to restauracja, bogaty winebar, (prze)bogate muzeum korkociągów i fantastyczne wnętrza!

Po kilku miesiącach gruntownego remontu, za które odpowiada Piotr Płoski ze smallna.com w końcu możemy podziwiać efekt końcowy, który zapiera dech w piersiach:) Wchodząc do Nowiny przenosimy się w inny świat… świat detali, dekoracji vintage, luster i lamp, świat wina i dodatków do niego. Rodzina Cybulskich – znana w świecie winiarzy od lat, rzuca wyzwanie warszawskim miłośnikom tego trunku. Możecie spróbować tu aż 80 win sprzedawanych na kieliszki (!) a do tego zamówić sprowadzane z Włoch, Hiszpanii i Francji sery i szynki krojone na miejscu just for us:)

nowina
fot. Celestyna Król

fullsizerender

Karta dań Nowiny jest krótka, zawiera głównie akompaniament dla win, miseczki przekąsek: m.in. gravlax z dorsza, zapiekana cykorię, wątróbki jagnięce (10-15zł za porcję), talerzyki świeżo krojonych dojrzewających szynek (36zł) i serów z różnych zakątków świata (39zł), doskonały żydowski kuskus z podrobami (34zł) czy pieczony bakłażan z granatem (28zł).

fullsizerender_1

Restauracja przed chwila się otworzyła, obsługa dopiero poznaje swoich gości, bardzo dba o to żeby nikogo nie zostawić nie zaopiekowanego, pani manager jest obecna przy każdym stoliku, opowiada o miejscu, detalach, pomysłach już zrealizowanych i tych jeszcze planowanych.

Opowiadając o NOWINIE musimy wspomnieć jeszcze o jednym…  o imponującej (ponad 1000 szt!) wystawie korkociągów z rodzinnej kolekcji pana Cybulskiego, którą możecie podziwiać spędzając tu czas. Warto zwrócić uwagę na małe dzieła sztuki z różnych zakątków świata, klasyczne i nowoczesne, vintage, modernistyczne, śmieszne, zaskakujące – inspirujące do winnych podróży.

korkocia%cc%a8gi

DODATKOWO: w dyskretnie wydzielonej przestrzeni restauracji znajdziecie też fantastyczny sklep z winami. Jest w czym wybierać, Nowina to ponad 400 referencji z całego winnego świata i kilkadziesiąt słoiczków z włoskimi, hiszpańskimi i francuskimi specjałami.

sklep
fot. Celestyna Król

NOWINA, ul. Nowogrodzka 4, Warszawa, facebook

0 komentarzy dotyczących “Dobra NOWINA na Nowogrodzkiej- nie da się przejść obojętnie!

Cześć! Będzie nam bardzo miło jeśli dodasz swój komentarz:)